ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8794427
*
nr 879 4427
Spegel
Teak, höjd: 67
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 mars 2014
kl 19:05:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 18:07:27
1
150 kr
3/3 18:50:46
2
150 kr
3/3 18:54:22
2
200 kr
3/3 18:59:19
3
Vinnande bud
3/3 19:00:35
2
300 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 879 4427
Spegel
Teak, höjd: 67
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/3 18:07:27 | 1 | 150 kr |
3/3 18:50:46 | 2 | 150 kr |
3/3 18:54:22 | 2 | 200 kr |
3/3 18:59:19 | 3 | Vinnande bud |
3/3 19:00:35 | 2 | 300 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53